رونمایی از نقشه استراتژیک هلدینگ آتیه فولاد نقش جهان

رونمایی از نقشه استراتژیک هلدینگ آتیه فولاد نقش جهان
  • ۲ خرداد ۱۴۰۱

معاون سرمايه‌گذارى و امور شركت‌هاى فولاد مباركه عنوان كرد:

نگاه استراتژيك، عامل موفقيت فولاد مباركه در بازار كشور و منطقه

معاون سرمايه گذارى و امور شركت‌های فولاد مباركه گفت: اگر امروز فولاد مباركه عملكردى ملى و بين‌المللى دارد به خاطر اين است كه نگاه ويژه‌اى به حوزه برنامه‌ريزى استراتژيك دارد.

 

آيين رونمايى از نقشه استراتژيك شركت آتيه فولاد نقش جهان، افق ١٤٠٣-١٤٠١ با حضور جمعی از مديران اين شركت و مديران عامل شركت‌هاى زيرمجموعه برگزار شد.

 

پياده‌ سازى مدل‌هاى استراتژيك عامل كسب موفقيت سازمان‌ها

غلامرضا طاهرى معاون سرمايه‌گذارى و امور شركت‌هاى فولاد مباركه اظهاركرد: اگر امروز فولاد مباركه عملكردى ملى و بين‌المللى دارد به خاطر اين است كه نگاه ويژه‌اى به حوزه برنامه ريزى استراتژيك دارد. در گذر زمان فولاد مباركه با تدوين استراتژى و نگاه مديريتى نسبت به اين موضوع امروز جايگاهى ويژه در بازار كشور و منطقه دارد.

وى گفت: پياده‌سازى اين مدل ها اتفاقات خوبى را در سازمان ها رقم زده و موجب موفقيت شركتها مى‌شود و ایشان خاطر نشان کرد با تدوين اين استراتژى كسب موفقيت هاى بيش از پيش هلدينگ آتيه فولاد را نيز شاهد خواهيم بود.

معاون سرمايه‌گذارى و امور شركت‌هاى فولاد مباركه تصريح كرد: تدوين استراتژى‌ها با همكارى مديران شركت‌هاى اين مجموعه رقم خورده كه اين موضوع جاى تقدير و تشكر از همه مديران‌ عامل اين شركت ها را دارد.

وى خاطر نشان كرد: برگزارى جلسات هماهنگى با موضوعات خاص كه با حضور معاونين فولاد مباركه برگزار مى‌شود، مى‌تواند به هم‌افزايى بيشتر ميان شركت‌هاى زيرمجموعه گروه فولاد مباركه كمك كند.

 

نقشه استراتژى سند اصلی حيات شركت‌ها است

در ابتداى اين جلسه احمد سعيدبخش مديرعامل شركت آتيه فولاد ضمن عرض خيرمقدم به حاضرين اظهار كرد: نقشه استراتژى سند اصلی حيات شركت ها است و از گذشته مورد توجه مديران بوده است.

وى گفت: استراتژى ابزارى است كه براى رسيدن به اهداف سازمان است و سازمان هاى قوى بايد اين موضوع را رعايت كنند چرا كه دنيا، دنياى رقابت است و  اگر استراتژى مشخص نباشد سازمان نمى تواند موفق باشد.

مديرعامل شركت آتيه فولاد افزود: همه بايد براى رسيدن به اهداف سازمان همدل باشند و در كنار يكديگر تلاش كنند تا در مقابله با بحران ها موفق شوند.

وى تصريح كرد: براى پياده كردن اين نقشه استراتژى همه بايد دست به دست هم دهيم تا بتوانيم اين اهداف را به نتيجه برسانيم و براى سهامداران خود ارزش آفرینی ایجاد نمائیم علاوه بر اين بايد در عرصه تولیدی نيز فعال تر از گذشته ظاهر  شويم تا در نهايت در سال هاى پيش رو به بهترين نتايج در شركت آتيه فولاد برسيم.

 

تدوين استراتژى، اولين گام برنامه ريزى براى هر هلدينگ

نبی اله فرهمند مدير امور شركت هاى فولاد مباركه اظهار كرد: شركت آتيه فولاد رسم زيبايى از سال هاى قبل دارد كه رونمايى از سند استراتژيك خود را يكى از برنامه هاى شاخص خود قرار داده است و اين اتفاق بسيار مباركى است.

وى گفت: هدف تعيين استراتژى به ويژه براى هلدينگ ها پديده اى مهم و متفاوت نسبت به سطوح ديگر در شركت ها است و با تصميمات درست مى توانيم شاهد سودآورى براى اين هلدينگ باشيم.

مدير امور شركت هاى فولاد مباركه افزود: شناسايى فرصت هاى سرمايه گذارى بايد بصورت مستمر و در فواصل زمانی کوتاه پايش شده و مورد توجه قرار بگيرد تا با رعايت نكات مهم در اين زمينه آماده ورود به آن عرصه شده و بتواند در آن زمينه با شركت هاى بزرگ رقابت كند.

وى خاطر نشان كرد:

تدوين استراتژى اولين گام برنامه ريزى براى هر شركت و هلدينگ است كه در اين استراتژى همسويى با شركت هاى بالاتر نيز بايد در نظر گرفته شود و اين اتفاق در استراتژى تدوين شده نيز وجود دارد. البته بايد به اين موضوع توجه شود كه همسويى سياست ها با يكى بودن  سياست ها متفاوت است.

وى تأكيد كرد: برنامه هاى رشد شركت ها بایستی با تأمین منابع مالی همراه باشند و نياز به تعيين بودجه دارند و پس از طى شدن مراحل بايد اين موضوع نيز مشخص شود و در نهايت تا رسيدن نتيجه پروژه ها به صورت ماهانه رصد شده و گزارشات ماهانه آن ها بررسى مى شود.

 

آتيه فولاد در مسير تعالى

مسعود پناهنده مدير ارزيابى و تعالى سازمانى شركت هاى هلدينگ آتيه فولاد گفت: رويكرد شركت آتيه فولاد قرار گرفتن در مسير تعالى با تمرکز بر مدیریت استراتژیک است.

وى گفت: پس از انجام تحلیل های استراتژیک و شناسایی نیاز ها و انتظارات ذی نفعان ، فرصت ها و تهدید های کلیدی و قوت ها و ضعف های کلیدی با استفاده از ماتریس Bsc-Swot نقشه استراتژی شرکت فرموله و ترسیم شده است .

وى در ادامه به تشريح مضامين استراتژيك هلدينگ آتيه فولاد پرداخته و در ادامه حاضرين به تبادل نظر در مورد مسائل مطرح شده پرداختند.

 

در پايان اين مراسم از نقشه استراتژيك شركت آتيه فولاد نقش جهان، افق ١٤٠٣-١٤٠١ رونمايى و پس از آن كارگاه   تجزيه و تحليل نقشه استراتژى شركت‌هاى فرعى برگزار شد.


  • اشتراک گذاری: