خودکفایی در لوله‌های فولادی با تولید لوله‌های بدون درز با راه اندازی شرکت صنایع آتیه لوله پارتاک

خودکفایی در لوله‌های فولادی با تولید لوله‌های بدون درز با راه اندازی شرکت صنایع آتیه لوله پارتاک
  • ۲۸ آبان ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی آتیه فولاد: هومان یوسفیان با اشاره به راه‌اندازی خط تولید لوله‌های بدون درز به عنوان یک تکنولوژی منحصر به فرد در کشور اظهار کرد: لوله‌های فولادی به دو بخش بدون درز یا سیملس و درزدار تقسیم می‌شود که لوله‌های بدون درز تکنولوژی تولید آن پیچیده است و در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، خودروسازی، نیروگاه برق و ... استفاده می‌شود.

 

وی ادامه داد: برای بی‌نیازی از واردات که حجم بسیار بالایی داشت و خودکفایی، راه‌اندازی این خط تولید در کشور توسط شرکت لوله‌سازی پارتاک زیر مجموعه هلدینگ آتیه فولاد نقش جهان آغاز شده است.

 

مدیرعامل شرکت لوله‌سازی پارتاک ادامه داد: عملیات اجرایی طرح از سال 1400 آغاز و تاکنون بخش ساختمانی و اسکلتی آن انجام شده و در مرحله سرویس تجهیزات و نصب آنها قرار دارد و امیدواریم تا پایان سال 1403 به بهره‌برداری برسد.

 

وی با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد این محصول و وجه تمایز آن در داخل کشور، اظهار داشت: این خط تولید از شرکت SMS Meer  آلمان خریداری شد و تکنولوژی بالایی در تولید این نوع لوله‌ها دارد و کیفیت و ظرفیت تولید دستگاه‌های تولید آن را از سایر شرکت‌ها متمایز می‌کند.

 

یوسفیان ظرفیت تولید این کارخانه را پس از راه‌اندازی 160 هزار تن لوله در سال عنوان کرد و افزود: این میزان تا 400 هزار تن قابل افزایش و دارای استانداردهای تولید شده بالایی است.

 

وی ادامه داد: برآورد اولیه هزینه راه‌اندازی این خط تولید 75 میلیون دلار بوده و نزدیک 20 میلیون دلار آن تامین و هزینه شده و 55 میلیون دیگر تا تکمیل این خط تولید نیاز است.

 

مدیرعامل شرکت لوله‌سازی پارتاک از مزیت‌های این تولید گفت: علاوه بر اشتغال‌زایی باعث خودکفایی در تولید و حتی صادرات می‌شود و در آینده نیز برای بهبود مسیر و کاهش هزینه‌ها و سازگاری با محیط زیست از دانش‌بنیان‌ها کمک گرفته می‌شود.

 

وی یادآور شد: در حال حاضر نیز پساب آب و فاضلاب کوهپایه را خریداری و برای تامین آب مورد نیاز تولید استفاده می‌کنیم.


  • اشتراک گذاری: