افزایش ظرفیت تولید تا ۲۵۰ هزار تن با افتتاح خط نورد سرد فولاد زرین شهرکرد

افزایش ظرفیت تولید تا ۲۵۰ هزار تن با افتتاح خط نورد سرد فولاد زرین شهرکرد
  • ۲۵ آبان ۱۴۰۲

مدیرعامل شرکت فولاد تاراز در آئین افتتاح خط نورد سرد فولاد زرین شهرکرد گفت: خط نورد سرد فولاد تاراز با ظرفیت تولید ۲۵۰ هزار تن در سال به همت و تلاش کارکنان زحمت‌کش این شرکت به بهره‌برداری رسید که شرایط صادرات  ۱۰ میلیون دلار محصول تا پایان سال را فراهم نمود.

 

به گزارش روابط عمومی هلدینگ آتیه فولاد نقش جهان: محمد خوش خلق مدیرعامل شرکت فولاد تاراز، صبح پنجشنبه ۲۵ آبان ماه در آئین افتتاح خط نورد سرد فولاد زرین شهرکرد که با حضور وزیر صمت برگزار شد، با بیان اینکه امروز اولین خط نورد سرد در استان چهار محال و بختیاری به دست توانمند پرسنل این شرکت به بهره‌برداری رسیده است، اظهار داشت: ظرفیت این خط ۲۰۰ هزار تن است و بسته به ضخامت ورق تا ۲۵۰ هزار تن امکان افزایش ظرفیت تولید دارد.

وی افزود: مجموع ظرفیت تولید خط نورد سرد فولاد زرین ۵۰۰ هزار تن، ورق سرد است که تا سه ماه آینده به بهره‌برداری کامل می‌رسد.

مدیرعامل شرکت فولاد تاراز با بیان اینکه این شرکت سال گذشته ۲.۵ میلیون دلار صادرات داشته است، ابراز کرد: صادرات این شرکت در سال جاری تاکنون ۵ میلیون دلار بوده و تا پایال سال به ۱۰ میلیون دلار و معادل ۷۵ درصد افزایش خواهد رسید.

وی با اشاره به اشتغال‌زایی مستقیم برای ۱۵۰ نفر از جوانان شهرکرد در این پروژه گفت: تاکنون ۵۰ نفر آموزش دیده و شاغل شده‌اند و ۱۰۰ نفر نیز مراحل استخدام آنها انجام شده و در حال آموزش هستند.

خوش خلق با بیان اینکه تاکنون ۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در فولاد تازار انجام شده و معادل همین اعتبار برای بهره‌برداری کامل نیاز داریم، اضافه کرد: همچنین یکی از مطالبات ما تخصیص سهمیه بیشتر ورق است که انتظار داریم این سهمیه به میزان کافی تخصیص یابد.


  • اشتراک گذاری: