افتتاح و بهره‌برداری از خط نورد سرد شرکت نورد فولاد زرین شهرکرد

افتتاح و بهره‌برداری از خط نورد سرد شرکت نورد فولاد زرین شهرکرد
  • ۲۴ آبان ۱۴۰۲

با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت؛
افتتاح و بهره‌برداری از خط نورد سرد شرکت نورد فولاد زرین شهرکرد

به گزارش روابط‌عمومی هلدینگ آتیه فولاد محمد خوش‌خلق، مدیرعامل شرکت فولاد تاراز با اشاره به سفر روز پنجشنبه عباس علی‌آبادی وزیر صمت به استان چهارمحال‌وبختیاری اظهار کرد: وزیر صمت به همراه هیئت همراه روز پنجشنبه ۲۵ آبان‌ماه به استان چهارمحال‌وبختیاری سفر می‌کند و بهره‌برداری و بازدید از پروژه‌های شرکت فولاد تاراز از جمله برنامه‌های ایشان در این سفر است.
 
 وی با بیان اینکه کارهای توسعه‌ای در شرکت فولاد تاراز آغاز و در حال انجام است، افزود: براین‌اساس در حال حاضر خط نورد ۱۲۵۰ این شرکت آماده بهره‌برداری است و خط ۱۴۵۰ نیز دارای ۶۵ درصد پیشرفت است.

 مدیرعامل شرکت فولاد تاراز با اشاره به اینکه در مجموع ظرفیت تولید ۲ خط نورد سرد شرکت فولاد تاراز ۵۰۰ هزار تن است، ادامه داد: تاکنون امکان تولید ۲۰۰ هزار تن فراهم شده و ۳۰۰ هزار تن دیگر با بهره‌برداری از خط ۱۴۵۰ تا سه ماه آینده ممکن می‌شود.
 
 وی با اشاره به اجرای پروژه‌های بازیابی اسید و اسیدشویی شرکت فولاد تاراز نیز گفت: این ۲ پروژه نیز تاکنون با ۵۰ درصد پیشرفت در حال اجرا است.
 
 خوش‌خلق با بیان اینکه مجموع پروژه‌های فولاد تاراز زمینه اشتغال ۱۵۰ نفر را فراهم کرده است، افزود: برای تأمین نیرو از افراد بومی استان چهارمحال‌وبختیاری استفاده کرده‌ایم.
 
 وی هزینه اجرا و بهره‌برداری از پروژه‌های خط نورد ۱۲۵۰، خط نورد ۱۴۵۰، اسیدشویی و بازیابی اسید را یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.
 
 مدیرعامل شرکت فولاد تاراز همچنین به پروژه در دست اجرای تصفیه پساب این شرکت نیز اشاره کرد و گفت: پساب موردنیاز این پروژه قرار است از بهرام‌آباد تأمین شود و با اعتبار ۲۰۰ میلیاردتومانی بهره‌برداری خواهد شد.
 
 وی در خصوص تولیدات شرکت فولاد تاراز نیز گفت: در این شرکت محصولات خط گالوانیزه خود شرکت تأمین می‌شود و مازاد تولید نیز برای دیگر کارخانجات ارسال می‌شود.


  • اشتراک گذاری: