آئین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت فولاد تاراز برگزار شد

آئین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت فولاد تاراز برگزار شد
  • ۱۳ آبان ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی هلدینگ آتیه فولاد، در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت فولاد تاراز از زحمات #داود_فروتن تقدیر و #محمد_خوش_خلق به عنوان مدیرعامل جدید شرکت فولاد تاراز معرفی شد.

 

حامد حسین ولی بیک مدیرعامل هلدینگ آتیه فولاد نقش جهان در این مراسم با اشاره به زحمات ۲ ساله داود فروتن مدیرعامل سابق فولاد تاراز اظهار داشت: اجرای بخشی از طرحهای توسعه و تسویه تسهیلات ارزی شرکت از مهم‌ترین اقداماتی بود که وی در دوران تصدی مدیریت خود انجام داد.

 

وی افزود: در دوران تصدی مدیریت سابق شرکت فولاد تاراز مدیریت بهره برداری و اجرای طرحهای توسعه به صورت همزمان انجام شد و این در حالی اتفاق افتاد که در برخی از ماهها شرایط رکود در بازار را نیز تجربه کردیم.

 

مدیرعامل هلدینگ آتیه فولاد نقش جهان اضافه کرد: پیرو مجمع برگزار شده در روز چهارشنبه هفته گذشته و تعیین اعضای هیات مدیره، مدیرعامل جدید تعیین و معرفی گردید که امید است این تغییرات در هیات مدیره منشا کسب سودپایدار و افزایش بهره وری برای شرکت فولاد تاراز باشد.

 

وی با اشاره به اهمیت تکمیل طرح‌های توسعه‌ای شرکت، اظهار کرد: با به بهره برداری رسیدن خط اسیدشویی و نورد سرد، اتفاقات خوبی در سال آینده رقم خواهد خورد.

 

حامد حسین ولی بیک افزود: اخیرا ازمون استخدامی فولاد تاراز با هدف استفاده از ظرفیت نیروی جوان و متخصص بومی برگزار شد و حدود 200 نفر نیروی بومی در این شرکت استخدام خواهند شد.

 

مرتضی شبانی، مدیر امور مجامع و ارزیابی شرکت‌های فولاد مبارکه نیز در این آئین با بیان اینکه سهامداران زیادی چشم انتظار سودآوری این شرکت هستند، اظهار داشت: کارهای بزرگی نظیر نورد سرد و اسیدشویی در این مجموعه در دستور کار است که دستاوردهای خوبی را به همراه خواهد داشت.

 

وی با بیان اینکه بازپرداخت تعهدات ارزی و از برداشتن موانع برای ورود به بورس طی دو سال گذشته محقق شده است، ادامه داد: تغییراتی در هیات مدیره داشتیم که منجر به تغییر مدیرعامل نیز شد.

 

همچنین داود فروتن مدیرعامل سابق شرکت فولاد تاراز در این مراسم با بیان اینکه در اداره شرکت‌ها معمولا تامین مواد اولیه و بازار فروش مهم است و فرایندهای تولید برای شرکت‌هایی که به ثبات رسیده‌اند به عنوان دغدغه مطرح نیست، اظهار داشت: طی ۲ سال گذشته در زمینه تامین مواد اولیه دچار مشکل جدی بودیم که برای حل آن به سمت تامین مواد اولیه یعنی کلاف سرد به صورت کارمزدی از طریق کلاف گرم فولاد مبارکه حرکت کردیم.

 

وی افزود: طی ۲ سال گذشته به صورت میانگین سالانه ۱۷۰ هزار تن تولید داشتیم اما شرکت پتانسیل بیشتری نیز دارد.

مدیرعامل سابق شرکت فولاد تاراز با بیان اینکه با تغییر سهمیه مواد اولیه می‌توان در تامین کلاف شاهد اتفاقات خوبی باشیم، گفت: این امر در تهران در دست پیگیری است.

 

وی گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته در بهمن ماه سال گذشته بدهی ۱۰ ساله فولاد تاراز به بانک صنعت و معدن تسویه شد.

 

فروتن از برخی از دستاوردهای شرکت فولاد تاراز طی ۲ سال گذشته گفت: توسعه شرکت تاکنون یک هزار میلیارد تومان اعتبار داشته و سودآوری خوبی را به همراه خواهد داشت.

 

رسیدن به تولید سالانه ۲۵۰ هزار تن ورق رنگی در دستور کار است.

 

محمد خوش خلق، مدیرعامل شرکت فولاد تاراز نیز در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات مدیرعامل سابق این شرکت، مدیریت شرکت‌ها را به دوی امدادی تشبیه کرد و گفت: امیدواریم با استفاده از ظرفیت همکاران خوب این مجموعه به موفقیت برسیم.

وی ادامه داد: فولاد تاراز جزء شرکت‌های شناخته شده در سطح کشور در زمینه تولید ورق‌های رنگی و گالوانیزه است و پتانسیل‌های خوبی در شرکت وجود دارد که می‌توان در زمینه سودآوری از آن بهره برد.

 

مدیرعامل شرکت فولاد تاراز گفت: درصدد تکمیل توسعه شرکت و تبدیل شدن به شرکت برتر در حوزه تولید ورق‌های رنگی و همچنین رسیدن به ظرفیت اسمی ۲۵۰ هزار تن در سال هستیم.

 

گفتنی است در این آئین تکریم و معارفه از زحمات داود فروتن تقدیر و محمد خوش خلق به عنوان مدیرعامل جدید شرکت فولاد تاراز معرفی شد.


  • اشتراک گذاری: